Pěstování chilli papriček – 1.díl

V minulém článku bylo nastíněno úskalí pěstování chilli papriček v závislosti na klimatických a pěstebních podmínkách, které panují našemu podnebí a bylo řečeno, jak začít s pěstováním chilli papriček.

Nyní když jsou semena zaseta a v ideálním případě všechna vyklíčena, je třeba jim věnovat zvýšenou péči. Jakmile semena nasadí klíček, je vhodné postupně dosypávat malé rostlinky zeminou tak, aby na povrchu byla jen malá část rostlin, nebo aby dokonce zemina přikrývala téměř celý klíček až po zatím ještě neodpadlé semínko. Ve fázi, kdy rostliny mají první lístky, je třeba je umístit na světlé místo, nejlépe na přímé sluneční světlo, což je pro sazenice chilli papriček v období růstu velice žádoucí.

V tomto období je třeba dát zvýšenou pozornost již zmíněnému přisypávání zeminy a umístění skleníčků na světlém místě. Tuto informaci je vhodné zopakovat, neboť se dle mého názoru jedná o jedno z klíčových období z dlouhodobého hlediska vývoje celé rostliny. V opačném případě by totiž mohlo dojít k nežádoucímu efektu vyčouhnutí rostlin do výšky způsobené nevhodným poměrem světla a tepla, které na rostliny působí. V každém případě má tento efekt za následek zpoždění celého vývoje sazenic, což pravděpodobně nikdo z nás pěstitelů, kteří se těší na první výsledky, neocení. Jak se rostlinka vyvíjí (stále ještě v původní nádobě), roste nejen do výšky, ale postupně vytváří další patro lístečků. Ve fázi, kdy má malá rostlinka již alespoň částečně rozvinuté druhé patro lístků, je ideální doba na přesazení a osamostatnění rostlin. K tomuto účelu bohatě postačí kelímky od jogurtu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *