Pěstování paprik ve skleníku

Pěstování paprik ve skleníku je v našich klimatických podmínkách často tím nejlepším řešením. Noční a denní venkovní teplota nezřídka vykazuje velké rozdíly, což chilli papričkám a paprikám obecně příliš nesvědčí. Pěstování paprik ve skleníku přináší výhody nejen díky vyšším teplotám a vlhkosti, ale také díky tomu, že při delších deštích nehrozí přelití zeminy.

Přesazování paprik do skleníku provádíme až v době, kdy nehrozí noční mrazy. V této době již máme předpěstované silné rostlinky, které na případné chladnější podmínky nebudou tolik náchylné. V žádném případě nedoporučujeme sázet do skleníku rovnou semínka.

Při výběru skleníku je třeba vzít v úvahu několik faktů. Na dnešním trhu je k dostání nespočet skleníků od malých pařeniští až po velké skleníky, které umožňují automatickou regulaci teploty pomocí mechanismů otevírání oken či dveří. Při výběru skleníku je důležitým faktorem rozměr základny a tvar půdorysu. Často je rozhodujícím kritériem také materiál oken. Skleněná okna přináší výhodu v lepší propustnosti světla, avšak tepelná izolace nemusí být taková, jako při použití polykarbonátových oken. Dnešní polykarbonátová okna již také dosahují velmi dobré světelné propustnosti a tepelně izolační vlastnosti jsou u nich lepší než u klasických skleněných oken.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *