Carolina Reaper

Chilli papričky Carolina Reaper patří mezi jedny z nejpálivějších papriček na světě. V roce 2013 ji Guinnessova kniha rekordů prohlásila za nejpálivější chilli papričku na světě. Její pálivost se pohybuje od 1,4 milionu do 2,2 milionu jednotek Scoville, což je mnohem více než ostatní superpálivé papričky.

Odrůda Carolina Reaper byla vyšlechtěna křížením Bhut Jolokia, která byla svého času nejpálivější papričkou na světě, a červené odrůdy papriček Habanero. Hojně se pěstuje na Taiwanu, kde má velmi dobré klimatické podmínky. Ke svému růstu a především dozrání potřebuje teplo a dostatek světla. Jedině při pěstování v ideálních klimatických podmínkách dosáhne opravdu unikátní pálivosti až 2,2 mil SHU.

V této kategorii naleznete různé produkty s chilli CAROLINA REAPER, jako jsou omáčky, koření, chipsy a další. Pokud máte rádi výzvy a chcete si vychutnat nejostřejší zážitek, který vám může nabídnout příroda, zkuste některý z těchto produktů. Ale buďte opatrní, tato paprička není pro slabé povahy! Doporučujeme používat jen malé množství a mít po ruce mléko nebo jogurt na spláchnutí pálivosti. A samozřejmě si umyjte ruce po manipulaci s touto papričkou nebo s produkty, které ji obsahují.

Zobrazuji všech 14 výsledků