Jalapenos

Jalapeños jsou pálivé papričky, které pocházejí z Mexika, kde jsou velmi oblíbené a často používané v kuchyni. Jejich název je odvozen od města Xalapa, které se nachází ve státě Veracruz. Nezralé Jalapeños mají zelenou barvu a po dozrání jsou červené, oranžové či hnědé. Mají hladkou a lesklou pokožku. Jejich tvar je kuželovitý a délka se pohybuje mezi 5 a 8 cm2. Pálivost jalapeños se odvíjí od podmínek pěstování, ale obvykle se pohybuje mezi 2500 a 6000 Scovilleových jednotek pálivosti (SHU), což je mírná až střední pálivost.

V této kategorii naleznete různé produkty s chilli jalapeños, jako jsou omáčky, koření, chipsy a další. Pokud máte rádi pikantní jídla a chcete si vychutnat typickou mexickou chuť, zkuste některý z těchto produktů. Jalapeños jsou skvělé pro dochucení sals, marinád, polévek, salátů, sendvičů a dalších pokrmů. Můžete je také obalit v těstíčku a smažit nebo grilovat. Oblíbené jsou také plněné jalapeños, například sýrem nebo masem.

Pokud máte zájem o pěstování jalapeños doma, můžete si také objednat semínka nebo sazenice. Jalapeños vyžadují teplé a slunné místo a pravidelnou zálivku. Můžete je pěstovat v květináčích nebo na záhonu. Sklizeň začíná obvykle v srpnu a pokračuje do října.

Zobrazuji všech 12 výsledků